تبلیغات
ستاره های ورزش اسپانیا - رائول! فقط همین و بس!رائول! فقط همین و بس! ...

رائول اولین روزهای حضورش در رختکن باشگاه مادریدی را در دهه 1990 تجربه کرد و پس از آن جشنهای قهرمانی متعددی را با پیراهن سفید رئال برگزار کرد. ده ها عنوان قهرمانی و ده ها گل، این مروری است بر پرونده اسطوره زنده و جاودان باشگاه مادریدی. هواداران رئال مادرید و فوتبال اسپانیا هرگز ستاره شماره 7 سفیدپوشان را فراموش نخواهند کرد.

2010/7/26 14:59:00

سایت گل- ستاره شماره 7 ، فرشته رئال مادرید.مردی که فوتبال را یک ثانیه قبل تر از هر مدافع دیگری می خواند.بازیکنی که شیرینی لبخند را از لب مدافعان حریف می ربود و هرگز از پاس دادن و بوسه زدن بر توپ و تور دروازه خسته نمی شد.

رائول اسطوره و مرد رکورد دار باشگاه مادریدی، کاپیتان پرافتخارترین تیم تاریخ لالیگا و لیگ قهرمانان اروپا در تابستان 2010تصمیم گرفت تا به حضور 16 ساله اش در رختکن این تیم پایان دهد.

 

پس از سالها و پس از گلهای زیادی که به تور دروازه حریفان دوخت و پس از این همه فریادهای شادی ، رائول برنابئو را ترک کرد. البته عملا غیرممکن است که تمام کارنامه درخشان وپرخاطره رائول در رختکن رئال را در چند تصویر بگنجانیم ولی بدین ترتیب می توانیم لحظات کلیدی کارنامه ورزشی ستاره شماره 7 رئال را مرور نمائیم. هر یک از بازیهای رائول با پیراهن شماره 7 سفیدپوشان، خاطره ای بود و هر یک عکس یادآور یکی از این خاطرات شیرین.اینجا می توانید آلبوم عکسی را که گل دات کام برای بزرگداشت روزهای دلنشین حضور رائول در رئال گردآوری کرده است را ملاحظه نمائید

این پسر جوان: رائول سال 1997- اندکی بیش از دو سال پس از اولین حضور رائول در ترکیب مادریدی ها. ستاره شماره 7 رئال در اکتبر سال 1994 در دیدار مقابل ساراگوسا و در حالی که والدانو را برروی نیمکت مربیگری رئال می دید،اولین بازی اش را برای کهکشانی ها انجام داد. در همان هفته او توانست اولین گلش را برای رئال در داربی شهرمادرید مقابل اتلتیکو به ثمر رساند. این نگاه رائول گویای خیلی چیزها بود: این مرد فقط و فقط برای گلزنی متولد شده است

 

 

با اجازه پپ، من رائول هستم: نکته ای که باید به گواردیولا یادآوری می شد. بولو زندن یکی دیگر از شاهدان مهارت و توان بالای ستاره شماره 7 باشگاه مادریدی بود. این عکس مربوط به دیدار ال کلاسیکوی سال 1999 است ولی می تواند عکس مهمی در تاریخ فوتبال اسپانیا لقب بگیرد، دوئلی بین بزرگان فوتبال این کشور. در تاریخ دیدارهای ال کلاسیکو، هیچ گاه نباید نام رائول از اذهان پاک شود

 

 

زمانی که رائول به هواداران نوکمپ دستور سکوت می دهد: ال کلاسیکوی 2000-1999، رائول بازی را به تساوی 2-2 کشید و پس از آن از هواداران آبی اناری پوش خواست که ساکت باشند. ستاره شماره 7 گلش را این گونه جشن گرفت و انگشتش را جلوی دهانش گرفت. این یکی از معدود دفعاتی بود که رائول در دیدارهای ال کلاسیکو با هواداران تیم حریف این گونه برخورد می کرد. همیشه احترام و تحسین متقابلی میان رائول و فوتبال دوستان سرتاسر اسپانیا وجود دارد.

 

 

زوج دینامیک:رائول هیچ گاه صفت "کهکشانی ها" را نمی پسندید ولی واقعیت این است که به نظر می رسید که رئال مادرید سال 2002 از دنیای دیگری آمده باشد. رئال آن دوره تیمی انفجاری بود که در آن ستاره شماره 7 نیز نقش پررنگی داشت.آنها دررقابتهای لالیگا به قهرمانی رسیدند و فوتبال رئال در آن دوره واقعا تماشاگرانش را راضی می کرد.

 

 

پرچم و سمبل مادریدی ها: هیچ زمان خاصی نمی توان برای این عکس قائل بود. رائول کاری کرد که این تصویر و این پرچم به صورت جاودانه در دلهای هواداران حک شود. هر زمان که یکی از هواداران رئال به ورزشگاه برنابئو گام می گذاشت، اسطوره شماره 7 را تشویق می کرد و کاپیتان شماره 7 نیز با دستهایش را بالا برده ونمایش خوبش را به هواداران تقدیم می کرد.رائول همیشه اسطوره وسمبل باشگاه مادریدی بوده وخواهد بود.

 

 

رائول اسپانیاست، رائول خود رئال است: برای خیلی از هواداران تیم مادریدی همیشه جایی برای درخشش رائول وجود دارد.خیلی از این هواداران جوان و کم سن و سال زمانی که رئال به لطف گلهای کاپیتان به قهرمانی اروپا و دنیا رسید، حتی فوتبال نگاه نمی کردند. لطف و محبت به رائول پایانی ندارد

 

 

هم تیمی های قدیمی: رائول و فرناندو مورینتس گلی را با هم جشن می گیرند. این تصویر بارها و بارها تکرار شده .رائول و مورینتس در خارج از زمین هم با هم دوستی صمیمانه ای داشتند و در زمین مسابقه نیز به نظر دو برادر تنی می رسیدند.خیلی وقتها با سوت با هم ارتباط برقرار می کردند و گاهی وقتها حتی نیاز به سوت هم نبود. رائول همیشه می دانست چطور با ال مورو روبرو شود

 

 

از فوتبال صحبت می کنیم، کاپیتان: همیشه از لحن یکنواخت صحبت کردن رائول در کنفرانسهای خبری انتقاد می شد. ولی با رائول همیشه می شد از فوتبال حرف زد و همیشه و در بدترین لحظات تیم مادریدی هم آماده پاسخگویی بود. او الگوی رفتاری بزرگی برای مادریدی هاست چه در داخل و چه در خارج از زمین مسابقه

 

 

پیشی گرفتن از استاد:رائول در دیدار مقابل اسپورتینگ خیخون توانست سیصد و هشتمین گل خود را در دیدارهای رسمی برای رئال به ثمر برساند. روز 15 فوریه سال 2009 بود و در آن روز رائول توانست رکورد آلفردو دی استفانو، یکی دیگراز اسطوره های رئال را پشت سر بگذارد ولی روزهای خوش دیگری در انتظار ستاره شماره 7 باشگاه مادریدی بود.

 

وای ، نه..یک بار دیگر رائول: این تصویر بارها و در طول سالهای اخیر بارها و بارها تکرار می شد. هر زمان که داربی کاپیتانها از راه می رسید، این کاپیتان شماره 7 تیم مادریدی بود که کاپیتان سفید و قرمز پوش اتلتیکو و بازیکنان این تیم را از پای در می آورد. لوئیس پره آ، در مقابل شادی رائول، غصه می خورد. 

 

رائول و پاسخگویی به انتقادات: این شیوه شادی رائول، کاپیتان تیم مادریدی در سالهای اخیر بسیار رایج و مرسوم بود. زمانی که انتقاداتی به گوش می رسید، زمانی که او را متهم به کم کاری و ارائه یک بازی ضعیف و تزئینی می کردند، رائول باز هم باز می گشت و گل می زد و انگشتانش را به سمت پشتش نشانه می گرفت تا نشان دهد که دنیای فوتبال نباید او را فراموش کند. شماره 7 در اسپانیا فقط و فقط یک مفهوم دارد: رائول

 

ستاره صاحب نام: رائول همیشه از اقدامات نوآورانه و خیرخواهانه استقبال می کند. او همیشه در دیدارهای دوستانه و خیریه شرکت می کرد. در این تصویر، رائول در دیداری خیریه شرکت کرده که برروی پیراهن آنها نوشته شده" برای دنیایی بدون مالاریا" ولی این تصویر صدها بار و در دیدارها و در کشورهای مختلف تکرار شده است.هرجا که نیاز به کمک و حضور رائول بود، ستاره شماره 7 پاسخ مثبت می داد

 

رائول و جام قهرمانی: جامها و جوایزی که کاپیتان بالای سر برده فراوان است. از 7 قهرمانی در لالیگایی که رائول با رئال تجربه کرده شروع می کنیم و به سه قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا می رسیم. دو قهرمانی در جام بین قاره ای و سوپرکاپ اروپا و در نهایت هم به چهار سوپرکاپ اسپانیا می رسیم. جشنهای قهرمانی تیم مادریدی همیشه با لبخندی همراه بود که در این عکس هم شاهد آن هستیم.

 

سالها می گذرد: رائول همیشه در رئال مادرید است. رائول آلبیول در آن سالها در والنسیا رقیب رائول بود و بعدها مبدل به هم تیمی کاپیتان گردید. در دیدار مقابل والنسیا، ستاره شماره 7 رئال همواره خوش می درخشید ولی مستایا همیشه یکی از ورزشگاه هایی بود که گلزنی برای رائول سخت بود.

 

گاف در لیگ قهرمانان: در شش سال پیاپی، رائول و هم تیمی هایش نتوانستند تا از مرحله یک هشتم پایانی رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا به دور بعد راه بیابند. در اینجا می توان غم شکست را در چهره رائول در دیدار مقابل یوونتوس دید. در آن شب فراموش ناشدنی که هواداران حاضر در برنابئو، دل پیرو را تشویق می کردند. این در حالی است که دل پیرو یکی از تحسین کنندگان رائول است.

 

رائول در لیگ قهرمانان: رائول با پیراهنی بدون تبلیغات در دیدار مقابل زوریخ سوئیس .ستاره شماره 7 ، سه بار قهرمانی در این تورنمنت را تجربه کرده است.

 

 

پایان دوره در ورزشگاه روماردا: ورزشگاه تیم ساراگوسا، شاهد اولین دیدار رائول با پیراهن تیم مادریدی  در سال 1994 بود و 16 سال بعد، با تشویقهای فراوانی با ستاره شماره 7  خداحافظی کرد. 

 

 

پیگرینی، آخرین مربی رائول:رائول 15 مربی مختلف را برروی نیمکت مربی گری تیم مادریدی دید. او زیر نظر خورخه والدانو، آرسنیو، کاپلو،هینکس، هیدینک، توشاک، دل بوسکه، کئیروش، کاماچو،گارسیا رمون، لوپس کارو ، کاپلو ، شوستر، خوان ده راموس و پیگرینی کار کرد.

 

 

گلهای رائول: 228 گل در 550 بازی رسمی لالیگا و 324 گل در 723 دیداری که رائول در تمامی دیدارها با پیراهن رئال برگزار کرد.رائول بدین ترتیب نام خود را در تاریخ باشگاه مادریدی ثبت کرد.فکر می کنید، کسی بتواند از این رکوردها پیشی بگیرد

 

 

 

 

به چه فکر می کنی کاپیتان؟ به نظر می رسد که بله. دیگر راه برگشتی نیست. زمانی صحبتهایی از انتقال رائول به لیورپول به گوش می رسید ولی هرگز در طول این 16 سال، رائول دهان برای جدایی از رختکن برنابئو بازنکرد و هیچ گاه صحبت از احتمال جدایی از رختکن رئال به زبان نیاورد. در پایان فصل 10-2009،  و با ایده ای که رائول در مورد فلسفه مورینیو داشت، کاپیتان شماره 7 تصمیمش را گرفت. سخت ترین تصمیم زندگی ورزشی رائول! ولی بدون شک نام رائول در تاریخ جاودان باشگاه مادریدی ثبت می شود. برای همه چیز متشکریم کاپیتان!

 


2 نوشته شده در  یکشنبه 30 آبان 1389ساعت 01:49 ب.ظ  توسط ملیحه کبیری | نظر شما ()
ویرایش شده در یکشنبه 30 آبان 1389 ساعت 01:57 ب.ظ

نوشته های پیشین
+ بازگشت
+ قرعه کشی مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا
+ صعود نمایندگان اسپانیا و آلمان در لیگ قهرمانان
+ پیروزی رئال و تساوی بارسا در لیگ قهرمانان
+ تساوی در غیاب کاسیاس
+ قوهای سپید - شیاطین سرخ!
+ آلونسو,پیشتاز فرمول یک2012
+ بازگشت قهرمان
+ ایتالیا مقهور قدرت ماتادورها
+ نادال;سلطان زمینهای رسی
+ عكسهای زیبا از جشن باشكوه قهرمانی رئال مادرید
+ سی و دومین قهرمانی رئال در لالیگا!
+ مرگ تدریجی یک رویا!!!
+ اقتدار اسپانیایی!
+ مورینیو بالاخره طلسم را شکست!
+ اختلاف 6امتیازی رئال و بارسا!
+ کریستیانو رونالدو به فروش می رسد؟!
+ توقف بارسا,صدر نشینی رئال!
+ استقبال از اسطوره!
+ بارسلونا باز هم منچستر رو قورت داد!

صفحات :